nft blobHolky v kryptu - Míša a Gabi

dm NFT akademie

s Míšou & Gabi

NFT, blockchain, metaverse, web3. Pojmy, které ještě před pár lety znala jen hrstka nadšenců, dnes hýbou světem. V naší video akademii vám zakládající členka #holkyvkryptu Míša a Gabi z NFT Insights pomohou tento nový fascinující svět pochopit a zorientovat se v něm.

holky kryptufemme palettenft insights
mountain icon

Co je NFT?

plus icon

Jedná se o nezaměnitelný/non-fungible token, který představuje transparentní doklad o vlastnictví nějaké digitální položky. Touto položkou může být např. právě ilustrace Múza Inspirace. S vlastnictvím jsou často spojené další výhody jako například členství v komunitě, možnost získat přednostní přístup k nabídkám a službám apod.

hand icon

Proč vlastnit NFT?

plus icon

S vlastnictvím NFT z určité kolekce se pojí různé výhody - Múzy Inspirace svým majitelům kromě dobrého pocitu z pomoci druhým, přinášejí digitální sběratelské dílo z limitované edice a možnost si ho vytisknout. S tokeny je možné dále obchodovat podobně jako s klasickým uměním, jen s tím rozdílem, že platby i převody probíhají v kryptoměnách. Pro obchodování existují speciální tržiště, například OpenSea, kde budou automaticky umístěny také múzy.

walllet icon

Co je krypto peněženka?

plus icon

Stejně jako kryptoměny, i NFT si můžete převádět a ukládat v digitálních peněženkách. Ty slouží k přijímání, odesílání, ale především k bezpečnému uložení kryptoměn a NFT. Krypto peněženka je v podstatě obdobou bankovního účtu a nainstalovat si ji můžete jak do počítače, tak do mobilu. Nejznámější „walletkou” je Metamask a její založení je jednoduché - návod jak na to naleznete například zde.

Vítejte!

1 minuta

play videoÚvod do NFT akademie

Vítáme vás v sérii vzdělávacích videí. Ukážeme vám, že téma NFT technologie, web3 a metaverse se dá snadno pochopit i v několika minutách.

Co je NFT?

5 minut

play videonft video

Co se skrývá pod pojmem NFT a jaké jsou možnosti využití NFT? Malý exkurz vás zavede do základních pojmů, kterým se v začátcích nevyhnete.

Jak si koupit NFT?

5 minut

play videonft video

Co je potřeba k vlastnění NFT? A kde se vlastně NFT ukládá a zobrazuje? A jak si svá NFT správně zabezpečím?

Jak NFT pomáhá?

3 minuty

play videonft video

NFT jsou nejen unikátní technolgie, ale i prostředek pomoci těm, kteří ji potřebují bez rozdílu pohlaví, barvy pleti anebo sociálního statusu. Ve videu vám představíme projekty, které pomáhají ženám i komunitám v rámci celého světa.

Co je metaverse a web3?

7 minut

play videonft video

Metaverse, web3 a NFT se navzájem propojují a prolínají. Ve videu si vysvětlíme základní pojmy, které se podílí na vzniku nových virtuálních světů.

Slovníček NFT komunity

Vstupujete do světa NFT a máte pocit, že na vás komunita mluví cizí řečí? Připravili jsme pro vás 50 nejpoužívanějších pojmů a zkratek, na které zaručeně narazíte. Takže WAGMI fam!

Koupit si dm NFT múzu

Zakoupením NFT pomůžete lidem v tíživé sociální situaci, získáte originální ilustraci a další odměny.

left arrow
Múza Láska

Múza Láska

Martina Fischmeister

Prodej ukončen

Múza Empatie

Múza Empatie

Vojtěch Velický

Prodej ukončen

Múza Umění

Múza Umění

Tereza Kovandová

Prodej ukončen

right arrow