Objevte

dm Múzy Inspirace

Nechte se políbit Múzou, která vás inspiruje a udělá svět lepší.
Zakoupením NFT pomůžete lidem v tíživé sociální situaci, získáte originální ilustraci a další odměny.

Sledujte nás na sociálních sítích

dm instagramdm facebook

Múzy Inspirace

Kde bereme inspiraci? Jsme-li inspirovaní, jsme šťastní, produktivní a máme pocit, že má náš život smysl. V unikátním projektu vám přinášíme šest hybných sil inspirace v pojetí českých umělců a umělkyň. Nechte se políbit Múzou a probuďte v sobě inspiraci.

Múzu můžete zakoupit kryptoměnou MATIC nebo platební kartou podle aktuálního kurzu v korunách.
100 % výtěžku půjde na dobročinné účely.

Múza Láska

Múza Láska

Martina Fischmeister

Prodej ukončen

Múza Empatie

Múza Empatie

Vojtěch Velický

Prodej ukončen

Múza Umění

Múza Umění

Tereza Kovandová

Prodej ukončen

Múza Krása

Múza Krása

Karel Cettl

Prodej ukončen

Múza Příroda

Múza Příroda

Mára Čmára

Prodej ukončen

Múza Spiritualita

Múza Spiritualita

Beata Mitrengová

Prodej ukončen

Společně pro lepší život

Jedinečné umění

Pomoc druhým

Odměna dm

Každé z šesti uměleckých děl Múzy Inspirace vychází v limitované edici 100 digitálních děl, nezaměnitelných tokenů / NFT, zapsaných do blockchainu. Každé NFT má svou sběratelskou hodnotu a je doprovázeno i dílem v tiskové kvalitě. Navíc se majitelé NFT mohou zúčastnit soutěže o 10 autorských výtisků svých Múz podepsaných autory.

blue blobbenefits
white blob

Giving Friday

25. 11. 2022

Zatímco se ve světě 25. listopadu opět rozhoří slevové šílenství, tzv. Black Friday, ve společnosti dm se tento den už tradičně nese ve znamení dobročinnosti. Na dobrou věc věnujeme 5 % z celkového obratu uskutečněného v tento den ve všech našich prodejnách a také na online shopu dm.cz. Letošní výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé sociální situaci.

Charita

Organizace Charita Česká republika obdrží také 100 % z prodeje NFT Múzy Inspirace.

Prodej ukončen

Společně jste zakoupili NFT múzy v hodnotě

112 300

dm NFT akademie

nft blobHolky v kryptu - Míša a Gabi

NFT, blockchain, metaverse, web3. Pojmy, které ještě před pár lety znala jen hrstka nadšenců, dnes hýbou světem. V naší video akademii vám zakládající členka #holkyvkryptu Míša a Gabi z NFT Insights pomohou tento nový fascinující svět pochopit a naučit se jej používat. Připravme se společně na budoucnost!

mountain icon

Co je NFT?

plus icon

Jedná se o nezaměnitelný/non-fungible token, který představuje transparentní doklad o vlastnictví nějaké digitální položky. Touto položkou může být např. právě ilustrace Múza Inspirace. S vlastnictvím jsou často spojené další výhody jako například členství v komunitě, možnost získat přednostní přístup k nabídkám a službám apod.

hand icon

Proč vlastnit NFT?

plus icon

S vlastnictvím NFT z určité kolekce se pojí různé výhody - Múzy Inspirace svým majitelům kromě dobrého pocitu z pomoci druhým, přinášejí digitální sběratelské dílo z limitované edice a možnost si ho vytisknout. S tokeny je možné dále obchodovat podobně jako s klasickým uměním, jen s tím rozdílem, že platby i převody probíhají v kryptoměnách. Pro obchodování existují speciální tržiště, například OpenSea, kde budou automaticky umístěny také múzy.

walllet icon

Co je krypto peněženka?

plus icon

Stejně jako kryptoměny, i NFT si můžete převádět a ukládat v digitálních peněženkách. Ty slouží k přijímání, odesílání, ale především k bezpečnému uložení kryptoměn a NFT. Krypto peněženka je v podstatě obdobou bankovního účtu a nainstalovat si ji můžete jak do počítače, tak do mobilu. Nejznámější „walletkou” je Metamask a její založení je jednoduché - návod jak na to naleznete například zde.

Zažij sílu inspirace

Vznik NFT kolekce Múzy Inspirace je součástí velké mezinárodní kampaně, která začala v únoru 2022. Kampaň v průběhu celého roku přináší mnoho velkých i menších aktivit. Vznik unikátních českých NFT na podporu dobročinnosti je jedním z nejoriginálnějších projektů celé kampaně.

purple blobinspiration

Časté dotazy

Co je NFT?
expand

Jedná se o nezaměnitelný/non-fungible token, který představuje transparentní doklad o vlastnictví nějaké digitální položky. Touto položkou může být např. právě ilustrace Múza Inspirace. S vlastnictvím jsou často spojené další výhody jako například členství v komunitě, možnost získat přednostní přístup k nabídkám a službám apod.

Co k zakoupení a vlastnění svého NFT potřebuji?
expand

Potřebujete především krypto peněženku. Při platbě platební kartou zadáte svůj e-mail a po přihlášení vám bude zřízen účet a krypto peněženka přímo ve službě Crossmint, kam vám NFT pošleme. Pokud chcete platit kryptoměnou, je nutné mít vlastní krypto peněženku. Nejznámější z nich je Metamask, kterou si můžete založit na počítači, ale také jako aplikaci v mobilu. Nezapomeňte si pečlivě poznamenat slovní bezpečnostní frázi o 12 slovech, kterou vám Metamask vygeneruje.

Mohu si NFT Múzu Inspirace koupit platební kartou?
expand

Ano. Pokud nemáte kryptoměnu Matic a nechcete si ji kupovat přímo, nabízíme možnost nákupu platební kartou v běžné měně, tedy v Kč (cena udávaná v Kč je nicméně pouze orientační). Při platbě jednoduše zadáte svůj e-mail a po přihlášení vám bude zřízen účet a krypto peněženka přímo ve službě Crossmint, kam vám NFT pošleme. Díky tomu si můžete NFT bezpečně koupit i bez znalosti kryptoměn a tím přispět na dobrou věc.

Proč se cena v Kč pravidelně liší, zatímco cena v MATIC je stále stejná?
expand

Celý projekt běží na specifické blockchainové síti (Polygon). Tato blockchainová síť přitom podporuje jednu nativní kryptoměnu (Matic) a od ní, resp. od její hodnoty se pak odvíjí i přepočet na další měny. Tento přepočet je zcela automatický, proto cena udávaná v Kč je pouze orientační a pravidelně se mění dle aktuálního kurzu vůči kryptoměně.

K čemu mi je NFT? Jaké mám výhody?
expand

NFT z vás dělá prokazatelného vlastníka digitálního díla, který může s dílem nakládat, jak je stanoveno. Zároveň samotné NFT není jen zápis nebo certifikát o vlastnictví, ale opravňuje majitele k dalším benefitům. Výhoda spojená s vlastnictvím NFT Múza Inspirace je zisk 600 extra bodů dm, ale také možnost zúčastnit se soutěže o 10 tištěných děl. S NFT se dá navíc dále obchodovat na NFT tržištích, jako je například OpenSea.

Co pro mě znamená Vlastnictví NFT Múzy Inspirace?
expand

Vlastnictví v tomto případě znamená, že jste NFT a obrázek Múzy oprávněně pořídili, přičemž doklad o takovém nákupu je zaznamenán do blockchainové sítě. Vlastnictví zakoupeného NFT vás opravňuje k užívání NFT v souladu s licencí a v jejích mezích. NFT Múzy Inspirace tak můžete užívat k soukromému vystavení (například k vystavení v krypto peněžence, doma nebo ve virtuální galerii, k nastavení jako profilového obrázku apod.), případně k sekundárnímu prodeji.

Kde je moje NFT uloženo?
expand

V případě zakoupení NFT kryptoměnou Matic bude vaše NFT uloženo v krypto peněžence, jež si při nákupu připojíte. Pokud si NFT kupujete platební kartou, aplikace Crossmint Vám sama založí krypto peněženku, ve které bude NFT uloženo. K dlouhodobému užívání NFT je vždy lépe založit si například Metamask a do ní si své NFT převést.

Mohu si svoji múzu vytisknout jako obraz?
expand

Ano. Pokud si koupíte NFT, automaticky získáváte také tisková data díla v plné kvalitě, která obdržíte e-mailem. Nakládání s nimi je stejně jako užívání NFT definováno licencí. Ta vám umožňuje užívat tisková data pro osobní potřebu obdobně jako NFT Múzy Inspirace. Není možné ji užívat komerčně, tj. za účelem jakéhokoliv obchodního prospěchu apod.

Mohu si obrázek múzy stáhnout i bez nákupu NFT?
expand

Obrázek Múzy je spojen s NFT, s jehož nákupem dochází i k pořízení obrázku. Stahování samotného obrázku je stejně jako v případě ostatních autorských děl zakázáno, neboť jejich užívání podléhá určitým podmínkám stanoveným v licenci. Zároveň přicházíte o další výhody, které vlastnictví NFT Múzy Inspirace přináší a které bez jeho nákupu nezískáte.

Jak své NFT najdu na tržišti OpenSea?
expand

Na OpenSea se automaticky propisují veškerá NFT, tedy i to vaše - stačí v pravém horním rohu připojit svou krypto peněženku a ocitnete se na svém OpenSea profilu. Zde si můžete přidat svůj profilový a úvodní obrázek, popis a své sociální sítě. Na OpenSea můžete se svými NFT obchodovat, kupovat si nová NFT, nebo svá NFT přeposílat jiným uživatelům.